Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ecb/ftp/tempo/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 79

Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ecb/ftp/tempo/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 79

Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ecb/ftp/tempo/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 79

JoomGallery is not installed.

Zorza Tempo Pacanów vs Piast Stopnica 2 – 1

Zwycięstwo w derbach, wygrana na którą kilka lat czekali Pacanowscy kibice, dla których mecz z rywalami ze Stopnicy od wielu lat jest jednym z najważniejszych w sezonie i to bez znaczenia, na jakim szczeblu rozgrywek.
Mecz od początku obfitował w wiele kontrowersji, nie brakowało ostrych, czasami wręcz brutalnych zagrań, czym jednak charakteryzują się każde derby, walka na całego o prym w danym regionie, bądź mieście.


Od pierwszego gwizdka Pana sędziego drużyną przeważającą była Pacanowska Zorza, jednak zawodnikom brakowało przede wszystkim skuteczności, a czasem i szczęścia by pokonać dobrze spisującego się w bramce Przemysława Śliskiego.

Nieudane próby zdobycia bramki przez zawodników Pacanowa, stwarzały okazje do kontrataków dla Stopniczan. W 25 minucie po jednej z nich Piast wyszedł na prowadzenie, strzelcem bramki okazał się były zawodnik oraz trener naszego zespołu Sławomir Skiba, który precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Religę.

Jednak Zorza się nie poddawała, co kilka minut stwarzając sobie dogodne sytuację do odrobienia strat, atakując dobrze ustawioną obronę Piasta w tym meczu. Jednak po wielu próbach Pacanów zdobył bramkę, niestety dla gości z Stopnicy samobójczą. ( 41minuta )

Druga połowa stała pod znakiem zarówno licznych ataków Pacanowa, jak i jakże niebezpiecznych kontrataków Piasta. Zarówno jedni jak i drudzy mogli zdobyć kolejne bramki, w grze obu zespołów chwilami widać było wiele przypadku choćby ze względu małego nakładu treningów na murawie spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi na początku kwietnia. Tempo walczyło do ostatnich sekund, do ostatnich sił i to w dzisiejszym meczu się opłaciło.

W 93 minucie spotkania po asyście Leszka Mozdzierza bramkę na wagę 3 punktów zdobył obrońca naszego klubu Maciej Kopacki, który strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Piasta.

Radość wśród sympatyków Zorzy Tempo Pacanów była wielka, nikt bowiem z obecnych na stadionie nie mógł żałować czasu, który spędził przy ulicy Słupskiej, takie mecze zdarzają się raz na kilka dobrych lat, a sam Maciej Kopacki utonął w objęciach wszystkich zawodników Pacanowa.

To spotkanie zapamiętają zarówno Nasi kibice, jak i kibice ze Stopnicy na wiele lat, mecz niczym z Science-Fiction, dreszczyk emocji godny najlepszych spotkań LM, choć ranga oczywiście nie ta sama.

Zorza Tempo: Mateusz Religa — Michał Marcinek 85', Dawid Kondek, Łukasz Kucharski, Karol Nawrot, Leszek Moździerz, Michał Zaród (75 Konrad Kapek), Maciej Kopacki, Marcin Patyna (84 Daniel Dziedzic), Tomasz Kopacki 21', Jarosław Gwóźdź (68 Konrad Marcinek).

Piast II: Przemysław Śliski — Tomasz Romański, Robert Marszałek, Sławomir Skiba 90', Patryk Fortuna, Zbigniew Janik, Karol Kopiński (89 Damian Babiarz), Patryk Malec, Artur Guła (69 Kamil Kardynał 85'), Michał Segda 21', Arkadiusz Bugaj (75 Oskar Turek).

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, którzy postanowili spędzić swój wolny czas wraz ze sportowymi emocjami. Zapraszamy na kolejne spotkanie pomiędzy Zorzą Tempo Pacanów, a MKS Busko Zdrój, które odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 16.00 w Pacanowie.

Liczymy na Was !

(tekst: P. Kajderowicz, zdjęcia: J. Szlęk)

{joomplucat:4 limit=1|columns=1}